Meklēt šajā emuārā

piektdiena, 2014. gada 7. novembris

Smiltenes novada bibliotekāri Gaismas pilī.

31. oktobrī Smiltenes novada bibliotekāri apmeklēja jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku. 68 metrus augstā Gaismas pils plānota kā daudzfunkcionāls kultūras un izglītības centrs, zināšanu krātuve un ir nozīmīgākā celtne kultūras infrastruktūrā visā Latvijas valsts pastāvēšanas vēsturē. Iecere par to radās 1989. gadā, kad latviešu izcelsmes arhitekts Gunārs Birkerts radīja pirmo Gaismas pils skici.
Pirmais iespaids – plašums un gaisma. Vispirms mūsu uzmanību piesaistīja viens no centrālajiem ēkas elementiem - arhitekta Gunāra Birkerta projektētā stikla konstrukcija jeb grāmatu plaukts, kurā izliktas tautas ziedotās grāmatas ar īpašiem ierakstiem.
Uzbraucot uz 12. stāvu, pavērās fantastisks skats uz Rīgas panorāmu Daugavas labajā krastā.
Mūsu gide Kristīne stāstīja par apdarē izmantotajiem materiāliem, dizaina elementiem un krāsām, kas raksturīgi katra stāva noformējumā. Stāvu krāsojumos izmantotas Latvijas naudas - lata krāsas. Starpstāvā jeb mezonīnā dominē Latvijas kādreizējās piecu latu banknotes zaļā krāsa, 8. stāva interjera krāsojumā izmantota piecsimt latu oranžīgi brūnā krāsa.
Apskatījām dažādu nozaru lasītavas, kā arī vestibilos izliktās izstādes. 7. stāvā, kurā atrodas Bērnu literatūras centrs, aplūkojām vizuālo objektu „Lasāmkoks”.
Nesen uz Gaismas pili pārvests arī Krišjāņa Barona Dainu skapis, kurš novietots 5. stāvā blakus Reto grāmatu un rokrakstu lasītavai.
Audiovizuālā lasītavas darbiniece mūs iepazīstināja ar lasītavas izkārtojumu, piedāvātajiem pakalpojumiem, kā arī bija iespēja ielūkoties, kā tiek glabātas skaņu plates, diski un citi audiovizuālie materiāli. .
Tagad bibliotēka ir atvērta ikvienam interesentam, un šo iespēju izmanto gan iedzīvotāji no visas Latvijas, gan arī ārzemju viesi. Nacionālās bibliotēkas darbinieki laipni aicina izmantot ne tikai bibliotēkas tradicionālos pakalpojumus, bet arī apskatīt tajā izvietotās izstādes, doties uz koncertiem un citiem pasākumiem, kas notiek Gaismas pilī un veicina zināšanu apguvi.

Alda Liuke, Smiltenes novada bibliotēkas bibliogrāfe


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru