Meklēt šajā emuārā

otrdiena, 2015. gada 28. aprīlis

Atskats uz Bibliotēkas nakti

Bibliotēku nedēļas notikumi Smiltenes novada bibliotēkā koncentrējās raibā, pārvērtībām bagātā Bibliotēkas naktī. Viss, kas minēts zvaigžņotajā afišas plakātā, tiešām notika un daudziem arī patika. Izdevās kādu mirkli notvert un iemūžināt fotogrāfijās, kuras vairāk skatāmas uzklikšķinot saitei ar nosaukumu Bibliotēku nakts 2015, emuāra kreisajā pusē, zem uzraksta "Ieskaties!"
22. aprīļa pasākumi pavasarīgi pārvērta bibliotēku vizbuļu pļaviņā, kurā iederējās īstenais latvietis Jānis, pat divi tādi Jāņi- abi nesavtīgi un Latviju mīloši: Jānis Dinga, kurš ik dienas rūpējas par sev tuvu un vēsturiski nozīmīgu Latvijas vietu- Cērtenes pilskalnu un Jānis Puntulis, kurš paša lietas vaska sveces gaismā spēlē paša darinātu kokli, cienā ar ekoloģisku priežu skuju limonādi un meklē domu biedrus- vēsturisku vērtību glabātājus.
Dažas vēsturiskas vērtības Smiltenei neapšaubāmi saistās ar 150 gadīgu jubilāru- Firstu- Paulu Līvenu. Par viņa devumu ar cieņu un bijību pastāstīja kāda daiļa, noslēpumaina dāma, kas ļoti līdzinājās Firsta madāmai. Bibliotēku nakti saldināja Firsta madāmas īpašie kārumi. Nez, vai mūsdienu saimnieces prastu pagatavot tik lielisku bumbieru ievārījumu ar magoņu sēkliņām?
Visa Latvija svin Aspazijas un Raiņa 150 gadu jubileju. Arī mēs. Skolotājas Ilgas Kušneres vadībā mēs lasījām dižo jubilāru dzeju un mācījāmies uz to palūkoties no neierasta skatu punkta, sasaistot dižgaru rakstīto vārdu ar šodien sajūtamo, sataustāmo, vizualizējamo pasauli. Rainis ir autors šobrīd tik aktuālajiem vārdiem "Pastāvēs, kas pārvērtīsies!"
Redzamas pārvērtības skāra daudzus pasākuma dalībniekus, vismaz viņu rokas. Šo pārvērtību autore- Jūlija Egle- pastāstīja par jogu un hennas zīmējumiem. Viņa radīja ap sevi īpašu auru ar ajūrvēdas tēju, vīraka smaržu, meditatīvu mūziku, savu šarmanto personību, stāstījumu un smalkajiem hennas vijumiem, kas tapa mūsu acu priekšā.
Smiltenes mākslinieku apvienības dalībnieces- Elīna un Gunta- radošajā darbnīcā realizēja dažādu ādas gabaliņu, aukliņu un pērlīšu brīnumainas pārvērtības rotas lietiņās!
Kad tuvojās pusnakts, tās pašas dāmas iesaistīja izturīgākos bibliotēku nakts apmeklētājus vārdu spēlē, kas viņus uz brīdi pārvērta modernos dzejniekos.
Tāda- pavasarīga, vizbulēm piebirusi ātri pagāja mūsu bibliotēkas nakts. Paldies visiem laipnajiem, aktīvajiem cilvēkiem, kas tajā bija!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru