Meklēt šajā emuārā

otrdiena, 2015. gada 18. augusts

Bibliotēkā var ne vien skatīties latviešu kino internetā, bet arī ņemt DVD uz mājām!

Smiltenes novada bibliotēka saņem  Latvijas filmu izlasi DVD formātā

  “Latvijas filmu izlase” ir Nacionālā Kino centra un Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta realizēts projekts, kuru veido apjomīga filmu kolekcija DVD formātā, kas sastāv no 25 diskiem. Tajos apkopotas Latvijas kino vēstures būtiskākās parādības un spilgti mūsdienu kinomākslas paraugi. 13. maijā kinoteātrī “K. Suns” šīs kolekcijas tika pasniegtas Latvijas bibliotēku, augstskolu un izglītības pārvalžu pārstāvjiem.
Izlases saturu veidoja filmu nozares eksperti, un  diskusiju rezultātā izlasē ievietotas 70 Latvijas filmas, no kurām 10 ir spēlfilmas, 16 ir dokumentālās filmas un 44 -animācijas filmas. Tās visas grupētas divos hronoloģiskos periodos – klasiskais kino un mūsdienas.
Spēlfilmu sarakstā vecākā ir režisora Leonīda Leimaņa filma “Purva bridējs”(1966), jaunākā – Jāņa Norda “Mammu, es tevi mīlu” (2013). Dokumentālā kino izlase sākas ar Ivara Kraulīša “Baltajiem zvaniem” (1961) un beidzas ar Dāvja Sīmaņa “Escaping Riga” (2014). Savukārt animācijas spektru iesāk Arnolda Burova pirmā filma “Ki-ke-ri-gū!” (1966) un Rozes Stiebras “Zelta sietiņš”(1975), bet noslēdz Signes Baumanes “Akmeņi manās kabatās” (2014) un Reiņa Kalnaeļļa “Zelta zirgs” (2014).

Šī izlase ir pirmā tik apjomīgā Latvijas kino reprezentācija DVD formātā. No augusta  filmu izlase pieejama Smiltenes novada  bibliotēkā  un tā nodrošina bagātīgu informāciju par Latvijas kino vēstures un mūsdienu kino procesa nozīmīgākajām tendencēm.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru